Lego City na prezent dla chłopców i dziewczynek

Klocki Lego zna każde dziecko i wszystkie bez wyjątku uwielbiają je układać. Lego stworzyło bardzo wiele serii, które łączą zestawy wokół jakiejś tematyki. Jedną z nich jest seria Lego City. Składa się z zestawów, z których można wybudować obiekty związane z miastem i odtworzyć miejskie scenki. To uniwersalna seria lubiana zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki.

Najlepsze zestawy Lego City dla chłopców

Wybierając zestaw Lego City dla chłopców, warto wziąć pod uwagę ich zamiłowanie do służb ratowniczych i motoryzacji. Przykładem zestawu, który na pewno trafi w gust chłopca, jest ” Posterunek policji”. Dzięki niemu można stworzyć posterunek z helikopterem i autem policyjnym. Innym przykładem jest “Remiza strażacka” z budynkiem dla dzielnych strażaków, wozem strażackim oraz helikopterem.

Miłośnicy motoryzacji na pewno ucieszą się z prezentu w postaci zestawu klocków:

– “Warsztat tuningowy”

– “Pociąg towarowy”

– “Aresztowanie na autostradzie”

– “Pościg helikopterem policyjnym”

– “Furgonetka na targu”.

Lego City- doskonały prezent dla dziewczynki

Dziewczynki także chętnie układają Lego City. Stwarzają one możliwość kreowania historii, które dzieją się w miejskim otoczeniu. Dziewczynki lubią bawić się postaciami z Lego i odgrywać przeróżne scenki, a ta seria zdecydowanie się do tego nadaje. Rozbudza wyobraźnię i umożliwia wybudowanie wielu ciekawych obiektów.

Bardzo interesującym zestawem, który przypadnie do gustu każdej miłośniczce miejskiego gwaru jest “Rynek”. Znajdziemy w nim ratusz, kiosk, scenę, na której właśnie odbywa się koncert i wiele innych obiektów. Jego doskonałym uzupełnieniem jest zestaw “Piknik w parku” z kilkoma postaciami, rowerem, ławkami. “Dzień w szkole”, to także zestaw, który zdecydowanie polubi niejedna dziewczynka. Pozwala zbudować szkołę i autobus szkolny. Wyposażony jest w kilka ciekawych akcesoriów i postaci, w tym jedną na wózku inwalidzkim. To bardzo ważne, by dzieci oswajały się z różnorodnością i niepełnosprawnością innych ludzi, a tym samym uczyły akceptacji i empatii.